12 februari 2019

CNV op bezoek bij De Lichtboog in Houten

CNV Kerk Kerk & Ideëel komt graag langs bij kerkelijke instellingen om te horen wat er op de werkvloer leeft bij leden. Eind januari waren we daarom bij de Nederlandse gereformeerde kerk ‘De Lichtboog’ in Houten. Hier werd CNV-bestuurder Karin Kasper hartelijk ontvangen door lid Kees Muijsert en zijn collega Rutger Lenstra, die haar hadden uitgenodigd.

De Lichtboog is verbouwd tot een multifunctioneel pand waar kerkdiensten, vergaderingen, pastoraat, cursussen en conferenties gehouden kunnen worden. Kees Muijsert gaf een rondleiding en vertelde enthousiast over zijn werk, dat hem veel voldoening geeft. ‘Ik ben betrokken bij belangrijke gebeurtenissen als geboorte, trouwen en ook begrafenissen. Zaken die vreugde en verdriet met zich meebrengen. Als ik het dan goed kan verzorgen en het loopt op rolletjes, ben ik blij en dankbaar,’ zegt hij.

Zonder werk
De Lichtboog is een multifunctioneel plek. Dat blijkt onder meer uit de aandacht die er is voor de jeugd, met bijvoorbeeld een jongerencafé. Kees: ‘En ook onder onze vrijwilligers zitten veel jonge mensen, daar zijn we trots op. ’ Verder kunnen ook bewoners van 60 jaar en ouder die zonder werk zitten, in de kerk terecht. ‘Samen met de gemeente bieden we deze mensen hulp om weer aan het werk te komen,’ legt Kees uit. Dat spreekt CNV Kerk & Ideëel wel aan. Karin Kasper: ‘Het is mooi te zien dat onze leden met zoveel plezier dit werk kunnen doen.’

Ook een bezoek van CNV?
Als vakbond vinden wij het belangrijk om te weten wat het werk van jou, als lid, inhoudt en wat er bij jou en je collega’s op de werkvloer leeft. Zodat wij jouw belangen zo goed mogelijk kunnen dienen. Lijkt het je leuk als we ook bij jullie langs komen? Laat het ons weten! Wij komen graag op bezoek om in gesprek met jullie te gaan. Neem contact op met Karin Kasper:  k.kasper@cnv.nl